E premte, 14.06.2024, 03:36 PM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Neçaj: Ika...

E shtune, 31.12.2011, 01:58 PM


Gjon Neçaj

 

IKA…

 

Une ika,

Kujtimet i lashe varur ne kete dite te fundit;

Magjia e jetes ngerlleshet mrrolshem gjate dites se sotme.

Une, viti 2011 ju dhashe jete, dashuri, mistere te perbotshme...

Ndaj lamtumire njerez!

 Bota eshte po ajo, jeta gjithashtu;

Ndaj ne 2012 silluni me te dashur, me njerezore.

Ketu,

Ne cepin e botes te quajtur Shqiperi

Jetojne njerez dhe mistere,

 E mbase kund tjeter nuk ben vaki...

Ja, ika,

Ua lashe nje porosi....

 

Bajram Curr, 31 dhjetor 2011(Vota: 3 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora