E diele, 03.12.2023, 12:02 AM (GMT)

Përjetësi » Lushaj

Zeqir Lushaj: Po(g)radeci

E hene, 05.09.2011, 04:32 PM


Zeqir Lushaj

 

PO(G)RADECI

 

Një “g”,

Në rrokjen e dytë,

Të emrit të qytetit.

 

Është,

Gabim ortografik (!),

Në mbiemrin e poetit.

 

Po(g)radeci,

(Qyteti dhe Poeti)

Janë = NJË.

…!

Pyeteni

Malin e Thatë,

Kush nuk e di!!

./.

 

(Marrë nga libri “Lisi i shkruar”, i autorit Zeqir Lushaj, faqe 106)(Vota: 6 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora