E premte, 01.12.2023, 03:34 AM (GMT)

Kulturë

Lekë Mrijaj: Qeveri s'ka kthim mbrapa

E premte, 05.08.2011, 05:20 PM


QEVERI S'KA KTHIM MBRAPA

 

Nga Lekë Mrijaj

 

Qeveri ska kthim mbrapa para dates 25 korrik

ta bejmë serbin nga teritori Shqiptar të ikë

te ikë ajo shtrigë sllavo-karpatiane

që beri krime dhe masakra n'Kosovën Dardane.

 

Oj Qeveri Dardane mbahu mos ke frikë

keni perkrahjen e popullit vetem pas datës 25 korrik

do luftojmë te bashkuar në një ombrellë si kombetar

Rroftë uniteti dhe ribashkimi kombetar.

 

Populli dardanë gjithmonë është me ju

i percjellur nga njesia speciale policore ROSU

ku edhe dha jetën në mbrojtje Enver Zymberi

lavdi i qoftë vepra që ra ne altar nderi.

 

Amaneti i ti i perkushtuar për liri

për ta mbrojtur Kosovën shtet me kushtetutë ne tërsi

te mos kthehemi mbrapa se na denon gjaku dhe ZOTI

ta ruajmë besen qe pati KASTRIOTI.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora