E premte, 22.09.2023, 09:46 PM (GMT+1)

Përjetësi » Mani

Kadri Mani: Kur djalli mban emrin e profetit!

E merkure, 15.12.2010, 10:59 PM


Letër e hapur Prof. Dr. Muhamet Kelmendit

 

Kur djalli mban emrin e profetit!

 

Nga Kadri Mani

 

Të nderuar lexues, ky person që po i shkruaj është kushëri i Ibrahim Kelmendit- vlonjat! Në fakt ai është kosovar, por pati shkuar e qe bashkuar atje me bandat vlonjate me salih kabashët e kompani... kundër demokracisë në “Revolucionin e Vonuar Demokratik” të armikut përçarës-Qosja.

Kot paskam menduar dhe e paskam kursyer Muhametin, duke tentuar të gjej nuanca dalluese midis tyre...

Sot më 15.12.2010, në orën 8 e 30 minuta në TV, Muhamet Kelmendi përkrahu zgjedhjet “demokratike”!! Pa pikë turpi e faqe botës!

Nuk e kam kudërshtuar djallin me emër të profetit, as kur kam shkaur të gjej punë në Fakultetin ku edhe ai punon, e kur më tha në prani të kompetentëve:

-“Kadri Osmani, ti më njeh mua dhe unë të njoh ty”!! Kështu jua bënte me dije se unë nuk duhet të punaja aty! Kolektivi ku punon ky rrenacak, duhet ta përjashtojë nga procesi mësimor, që të mos Infektojë demokracinë në edukim.

Me këtë deklaratë, djalli me emër të profetit gënjeu sa është i madh, sepse as e njihja unë as më njihte ai!!

Vetë ky djallë me emër të profetit pati shkruar libër për përçarjet në LPK e në UÇK: PSE NUK U KRIJUA FRONTI? Po e them nga mbamendja, por në këtë shembull për masovizimin e UÇK-së? Dhe djalli me emër të profetit shpjegonte se si brendapërbrenda UÇK-së, kanë bërë puç Azem Syla e Xhavit Haliti me komapni: ata djajë intrigantë nuk po e pranon as heroin Fehmi Lladrovci, se ai vjen e bëhet komandant, e ne jemi vetë komandantë, por po na nevojiten ushtarë të thjeshtë! As pa u meraakosur se vetë dërgimi i rekrustëve në front në mënyrë joprofesionale (si shelegët në therrtore!), është krim.

Tash përkundër gjendjes në votimet e manipuluara, del e na përrallisë për “dinjitet” e “demokraci” nga ana e fajtorëve për krimet ekonomike e krime politike!!

Kur i pata thënë Shaban Mujës se përse nuk u krijua Fronti? Ai më pati thënë se Fropnti ka qenë krijuar, por nuk mund ta ninte gjithëkush! Kurse unë iu pata kundërvëmnë:

-Për ty Muhamet Kelmendi qenka gjithkushi e Ibrahim Kelmendi dikushi, ë!?

 

I N T E R M E X O

 

Kadri says:

 Mirëmbrëma shoq!

 Si e ka emrin ajo foshnjë në ekran?

  Kadri says:

 Si i ka pahur sytë: po çuditet me zgjedhjet 100/% në Drenicë!?

 

Të nderuar lexues, kur udbashët i kanë nda regjionet, atij udbashi që i ka ra Drenica, ka shtruar banket: sepse s’ka pasë venojë të dalë në terren, me zor i ka pranuar spiunët drenicakë duke i shkur në zyrë e duke e dënoncur vëllai vllanë:

-Vëllai im ka pushkë, e ka maskuar me dërrasa për këmbë të magjes!

Në çdo 20 vjet Zoti jua dërgon drenicakëve nganjë profet: Ahmet Delinë, Azem Bejtën, Shote Galicën, Tahir Mehën, Shan Palluzhën e Mehmet Gradicën, Adem Jasharin; me porosi të qartë:

-Ej  drenicakë, mos harroni se jeni shqiptarë!

Dhe sërish harrojnë e bëhen spiunë dhe i vrasin pas shpine: oficerët e karrierës i detyronin të mihnin kanale, kinse ata janë kuadro të Titos e të Rugovës e nuk iu besohet, ne pasuesit besnikë të enverizëm-stalinizmit (ne lepurushët të kërleshur si luanë!) do ta çlirojmë Kosovën, do ta privatizokmë për t’u pasuruar djalëpasdjali, me kusht të kthimit sërish në robëri! Gazetën “Bota sot”  e quanin- Borba! Ngase i dënonconte arestimet e krimet e “udhëheqjes” kriminale të UÇK-së, pas vrasjes së përgatitur të Udhëheqjes së vërtetë të UÇK-së: Ahmet Krasniqi, Adem Jashari, Agim Ramadani, Esmond Hoxha, Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu, Mehë Uka, Salih Çeku, Tahir Zemaj... vrasje pas shpine të 950 luftëtarëve të lirisë, pas çlirimit 1999!!! 

E kishin marrë shabllonin e krimit nga regjimi kriminal i Enver Popit dhe prodhonin krime: prishja e Mbledhjes së Mukjes andej, prishja e Mbledhjess së Oslos këtej!!

-“ Ne jemi parti socialiste, degë e partisë socialiste të Tiranës, por quajmë ashtu kot “demokratike” për t’i fshehur gjurmët e gjakut vëllavrasës!!

-Ah gabimin që e kemi bërë që nuk e vramë  të parin Ibrahim Rugovën!! E të dytin Salih Berishën: ja tash e bëri edhe Autorstradën! I hoqi edhe vizat! Dhe po sot, të njëjtën ditë kur Berisha shpallte hapjen e Shqipërisë ndaj botës, bizoni Edi Rama (miku i lepurushkave) po deklaronte:

-“Berisha opo e mbanë Shqipërinë larg Evriopës”!!!

Këta sivëllezër siamezë, duhet të dërgohen në çmendinë për asnaliza tradhrie.

Kur të gjitha partitë konstatojnë dhunimin e votimeve gjithandej, karrieristët: bardhyl mahmutët e muhamet kelmendët me kompani dalin e na përrsllisin për “demokraci”: Muhamet Kelmendi mbante në Tiranë Konfereca informative!! E  ne prezentonim dhe e dëgjonim, se nuk e dinim që e ka tradhtuar fisin e vet!!

-Në luftën turko-shqiptare, ushtarët turq po hanin mish qengji e kelmendasit hanin lëvore lisi, por “gjella” me lëvore lisi ishte më e shijshme se gjella me mish qengji, ngase turqit ishim pushtues, e kelmendasit çlirimtarë... tash të asimiluar në Rrafshnaltën e Pehstesës. Dhe socialfashistëve nuk iu mjaftoi as kjo: këta krijuan Veriun e Mitrovisës për biznes!

Mbi 60 oficerë madhorë sot punojnë punë fizike nëpër botë, që TMK-në dje, e FSK-në (Forca e Sigurisë së Kosovës) sot, ta udhëheqin “të besueshmit e pallateve përrarllore!!! Vjedhëcit e ditës!!!(Vota: 26 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora