E premte, 22.09.2023, 11:47 PM (GMT+1)

Përjetësi » Mani

Kadri Mani: Zotni Teki Dervishi, po të bie duhmë çervishi!

E shtune, 11.12.2010, 08:58 PM


Polemikë

 

Zotni Teki Dervishi, po të bie duhmë çervishi!

/Nga sot lëre publicistikën e mos u tollovit edhe më tutje, nëse e respekton moshën tënde e mustaqet tua!/

 

Nga Kadri Mani

 

Me zemërim dhe urrejtje të papërshkrueshme e të paërmbajtur kemi shfyer kunëdër artikullit tënd të botuar te “Bota sot”, më datën 10.12.20110, f. 5, me titullin gënjeshtar: “Fshata dinjitoze e Hashim Thaçit”!

Dihet sheshit se të paskan kërcënuar, por më mirë ka qrenë ta botosh kërcënimin dhe ta ruajsh fëtyrën e dinjitetin tënd, se sa t’i shartosh “dinjitet” atij që nuk e ka, shefit të hajnave, të Qeverisë më të poshtër.

Kush je ti, Teki Devishi!?

Teki Dervishi: Po shihet një dritë në tunel! Urime dita e fitores më të madhe të kombit!
E Diel, 31-05-2009, 11:28am (GMT); pse po sheh herë dritë herë terr!?

Mjaft ishin disa të falimentuar gjakovarë, i kishim varë shpresat te ti, me gjithë atë krijimtari që vetë e nxive ma çaxhë oxhakfshiqi!

Çfarë na paskësh thënë njëfarë Joe Biden dhe ti bashkë me të që e fyeni aq keq Xhorxh Uashingtoni-nin!! A të vie keq të të krahasoj pak me Agim Gjakovën, me Xhajë Nurën, me Vehap Shitën...? A pi ti raki, a konsumon drogë?

Çka të vyejti ty ta citosh “Der Spiegel”!?- kush hamin janë ata?

“Moj Evropë he kurva e motit”. “Evropa e mërrutë dhe e ndytë, që dreqi ia palsi të dy sytë”.

Kjo Qeveri antipopullore ka tentuar ta shesë e ta hajë Postën dhe Pallatin e Rinisë!!

Kjo Qeveri në dorëheqje e në theqafje.(Vota: 14 . Mesatare: 2.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora