E merkure, 29.11.2023, 04:39 PM (GMT)

Kulturë

Humor

E merkure, 07.11.2007, 06:57 PM


Te doktori

Nje burre, i shqetesuar nga mendimi se asnjeri nuk e vleresonte, shkon per vizite te nje psikanalist i famshem. Hyn ne studion e doktorit dhe i thote:
-Doktor, nuk me vlereson askush...
-Te hyje nje tjeter, – tha doktori.

Numer gabim

Dikush merr telefonin dhe formon nje numer. Sapo tjetri ngre telefonin, marresi e pyet:
-Me falni, jeni 0237095682?
-Çfare shenjestre, - pergjigjet tjetri, - nuk ke gjetur asnje numer...

Pse bjondet?...

-Pse një bjonde e kthen shallin në dyqan?
-Sepse i rrinte shumë i ngushtë.

-Si e bën një bjonde të qeshë të hënën?
-I thua një barcaletë të shtunën.

-Pse një bjonde vë gishtin mes çekiçit dhe gozhdës?
-Sepse nuk mund të duronte zhurmën.

-Çfarë është 3km e gjatë dhe e ka nivelin e inteligjencës 0?
-Një paradë bjondesh


Bashkëshortët në “intimo-shop”

Një grua me gjoks të vogël hyn në dyqan me burrin e vet dhe shikon një palë sytjena, të cilat i pëlqen menjëherë.
-Këto më pëlqejnë dhe do t'i blej - i thotë të shoqit.
-Me atë gjoks që ke ti, ato nuk të hyjnë shumë në punë – ia kthen burri.
-Po të jetë ashtu, edhe ty nuk të shërbejnë mbathjet por ja që i vesh – përgjigjet ajo.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora