E shtune, 25.03.2023, 10:21 AM (GMT)

Vërtetësi

Kastriot Dervishi: “Jo mëshirë, tradhtarëve plumb dhe litar”

E marte, 14.03.2023, 05:51 PM


Pretencë prokurori kundër disa të dënuarve me vdekje në vitin 1947. Baza ligjore ishte fjalimi i komandantit para popullit të Gjirokastrës atë vit, se nuk duhej pasur mëshirë për “armikun” dhe se dënimi duhej të ishte shembullor.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora