E merkure, 08.02.2023, 11:24 AM (GMT)

Mendime » Radovani

Fritz Radovani: ‘Rilindja komuniste’ asht antieuropjane!

E hene, 23.01.2023, 07:55 PM


Nga Fritz RADOVANI:

“RILINDJA  KOMUNISTE”

ASHT  ANTIEUROPJANE !

Gjergj Kastrioti – Skenderbeu asht themeluesi i Shtetit Shqiptar po, edhe mbrojtësi i Europës nga pushtuesit turq. Per këte qendrim burrnor Ai sot, nderohet dhe respektohet nga të gjitha shtetet Europjane dhe Botnore.

Figura e Tij, sot asht e papersëritëshme në gjithë Boten e qytetnueme!

Nanë Tereza asht simbol i dashunisë per të gjithë popujt e mbarë Botës.

Ajo me mesazhet e Saja bani me triumfue dashunia njerzore mbi vorfninë, tue i dhurue njerzimit buzqeshjen ndaj lotve, dhe perklleljen ndaj urrejtjes.

Ajo mbasi preku me duert’ e Saja vorfninë e tejskajshme në Botë, deklaroi se: “Unë i perkas Popullit Shqiptar!”, dhe, se: “Nuk na duhen armë e bombe për me sjellë paqen, por dashuni dhe dhimshuni.”

Papa Gjon Pali II me të vertetë që e ka njoftë mirë Nanen Tereze, po prej Saj Papa njofti mirë dhe Popullin Shqiptar. Papa ka thanë në Tiranë në 1993:  “Ajo që ka ngja në Shqipni të dashtun Vllazën dhe Motra, nuk asht pa kurrë në historinë e njerëzimit... Drama e Juej Shqiptarë të dashtun, zgjon interesimin e gjithë Kontinentit Europian dhe asht e domosdoshme që Europa mos t’ Ju harrojë!” Asht ajo që po ngjet sot nga qeverisja “Rilindja”!

Dëbimi e boshatisja e Atdheut nga rinia Shqiptare asht tradhëti kombtare!

Melbourne, 21 Janar 2023.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora