E enjte, 19.05.2022, 09:24 AM (GMT+1)

Kulturë

Senad Guraziu: Nënë Tereza - Portret

E enjte, 22.01.2015, 07:24 PM


Senad Guraziu:

Nënë Tereza - Portret, J 2015

Kush thotë që ne burrat s'dimë të qepim e këso... :)

Në fakt kam frikë mund të jetë e vërtetë, nuk them që në realitet nuk ia dalë as një kopsë ta ujdis në vendin e vet... hahh, por kështu me "gjilpërat" digjitale ndjehem më i sigurt, ia them pakëz më shumë - këtij portreti ia kam qepur madje dhe firmën, tamam si ndonjë artist... ndoshta si Picasso, ai secilën gjë e firmoste, flitet se dhe skicat që i zhubraviste pë'r t'i hedhur, hooop kujtohej, e shpaloste rishtas, e vënte firmën me gjithë datën dhe tek pastaj i gjuante në shportë :)(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora