E merkure, 23.10.2019, 04:46 PM (GMT+1)

Kulturë » Drita

Drita Lushi: Ju (s)e njihni të dashurin tim

E premte, 17.10.2014, 07:05 PM


DRITA LUSHI

 

JU (S)E NJIHNI TË DASHURIN TIM

 

Unë e kam treguar Atë çdo herë, për ju;

Kur  i kam shkruar dashurisë,

kur u kam shkruar (l)ojnave

(k)odeve të gëzimit dhe puthjeve

 

s’ua kam thënë kurrë emrin e tij

as ngjyrën e syve

as zërin .

Ndërsa veshtrimin,ua kam thënë veç këngëve…

 

I dashuri im,

ështe një burrë që lexon poezi

por më shume, ti dojë ato di ;

 

E nëse të gjitha këto s’mjaftojnë:

Ju tregoj time bijë…

Ka çdo tipar të tij…!(Vota: 15 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT