E enjte, 25.07.2024, 04:48 AM (GMT+1)

Mendime » Çeliku

Kalosh Çeliku: 'Xhehnemi' dhe 'xhehneti'

E hene, 18.03.2024, 08:50 PM


“XHEHNEMI” (FERRI) DHE

“XHEHNETI” (PARASJA)

NGA KALOSH ÇELIKU

Po, vdiqa në Voskopojë. Dhe, më shtinë për “shërim” në “Xhehnem” (Ferr). “Liri”. Ika. Zjarri “Xhehnemit” (Ferrit), ndizeshte me flakë. Herë pas here, lëshonte edhe xixa për oxhaku mbi çati: pa verë, raki rrushi, dhe gra besnike. Vetëm, hoxhallarë dhe priftërinjë, gjeta në “Xhehnem” (Ferr). Ato, kishin shkuar para meje në “Xhehnem” (Ferr). U thash, kthemëni ta vuaj dënimin në “Xhehnet” (Parajsë)! “Liri”. Përçudi, po atë ditë më kthyen mes politikanëve brekënëpërkëmbë me burra e pa gra. Ende, me këmbët dhe trutë në legen. Që, e hanë njëri – tjetrin për poste politike. U ringjalla, në Korçë.

Jo, u thash: kthemëni në “Xhehnem”, (Ferr), mes grave besnike! Liri...(Vota: 17 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora