E shtune, 13.07.2024, 11:16 PM (GMT+1)

Kulturë

Albert Habazaj: Këngëz kur Mares mbushi 3 vjeç

E premte, 07.10.2022, 06:45 PM


Çast kur nipi Mares Habazaj 3 vjeç feston me kushërirën dhe kushëririn, 3.10.2022

Këngëz kur Mares mbushi 3 vjeç

Albert Habazaj


Mares burr’ i madh u bë

Për babin e tij bëhet shok,

Të keqen për atë zë

Trim i gjyshit, çamarok.

3 vjeç sot më 3 tetor

Mbushi shoku im i shtrenjtë,

Kur ma zgjat të voglën dorë

Ngjan vërtet si burr' me mend...

Sa serioz me zë të prerë

I tëri kornizë mjalti,

Kush ma bën çdo ditë pranverë

Mares Habazaj Tërbaçi.

Vlorë - Tiranë, e hënë, 03.10.2022(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora