E merkure, 22.05.2024, 02:57 PM (GMT+1)

Mendime » Xharra

Fahri Xharra: Kush po na bllokon në mediumet sociale?

E shtune, 31.07.2021, 09:29 AM


Kush po na bllokon në mediumet sociale?

Shkruan Fahri Xharra

Që po na bllokojnë të gjithë jemi dëshmitar. Që nuk guxojmë të shkruajmë asgjë nga historia në lidhje me serbët, grekët dhe turqit  edhe kjo dihet. Të gjithë ata që shkruajnë e dinë, sepse të gjithë bllokohen pa mëshirë.

Se na bllokon firma Acromax Media GMBH në Gjermani edhe këte e dimë.

Por këte që e lexova mbeta shumë i habitur që Qeveria shqiptare e ka hisen e vet në bllokimin tonë.

Pse nuk guxojmë të shkruajmë atë që e dimë? Kujt nga shqiptarët po i pengon e vërteta që po shfaqet.

Sa vështirë e kam ti besoj këtij shkrimi  të autorit Johannes Estrada!

Acromax Media është një vegël qeveritare shqiptare, shkruan autori.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora