E merkure, 16.06.2021, 03:52 PM (GMT+1)

Mendime

Alma Lama: Perdhunimi serbo-ortodoks kishtar

E enjte, 10.06.2021, 05:53 PM


Alma Lama:

Sot, studentet e universitetit te Prishtines kane deshtuar te mbrojne institucionin e tyre nga perdhunimi serbo-ortodoks kishtar.

Keshtu ndodh kur studentet dhe shoqeria ne pergjithesi ka humbur orientimin dhe nuk di te dalloje e ta cmoje sekularizmin. E po keshtu ka humbur vetedijen e qarte per identitetin kombetar.

Ajo kishe ne oborrin e Universitetit sot duhej te rrethohej nga mijera studente, dhe provokuesit te largoheshin.

Sepse ajo kishe eshte deshmi e krimit te Serbise se Milloshevitit mbi shqiptaret.

Sot ka deshtuar edhe shteti i Kosoves, qe lejoi ne zemer te Universitetit nje provokim te tille tipik shovinist te viteve 90.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora