E premte, 19.04.2024, 11:49 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Frashër Demaj: Biznesmenët shqiptarë nga diaspora duhet të investojnë në Kosovë

E enjte, 14.01.2021, 01:05 PM


Frashër Demaj:

Biznesmenët shqiptarë nga diaspora dhe jo vetëm duhet të investojnë në Kosovë sepse:

Zhvillojnë biznesin dhe rrisin kapitalin e tyre (shteti duhet t’i liroj investitorët nga taksat për kohë të caktuar, varësisht nga numri i vendeve të punës);

Krijohen vende pune dhe punësohen të rinjtë në Kosovë;

Rritet standardi dhe mirëqenia qytetare;

Rritet eksporti i prodhimeve kosovare;

Kosova përfiton nga tatimi në paga...

Pra interesi është i trefishtë:

Fitojnë investitorët

Fitojnë të punësuarit

Fiton shteti.

Kurse ne kemi vetëm një detyrë.

Të krijojmë kushte!


Biznesmenët shqiptarë nga diaspora dhe jo vetëm duhet të investojnë në Kosovë sepse:Zhvillojnë biznesin dhe rrisin...

Posted by Frasher Demaj on Thursday, January 14, 2021


(Vota: 3 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:

Video

Qazim Menxhiqi: Niset trimi për kurbet


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora