E shtune, 23.09.2023, 09:52 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Kryeministri Ramush Haradinaj: Kosova qëndron e palëkundur në mbeshtetje dhe përkrahje të SHBA-ve

E merkure, 08.01.2020, 08:00 PM


Ramush Haradinaj:

Kosova qëndron e palëkundur në mbeshtetje dhe përkrahje të ShBA-ve.

E dënojmë sulmin e Iranit ndaj bazave ushtarake amerikane në Irak dhe e vlerësojmë këtë sulm si akt i rëndë agresioni ndaj ShBA-ve.

Njëkohësisht institucionet e Kosovës, janë duke i përcjellur me vëmendje këto zhvillime që prekin edhe jetën e qytetarëve tanë, të cilët punojnë përkrah trupave amerikane në këto baza.

Qeveria e vendit qëndron përkrah ShBA-ve, në ofrimin e paqes dhe sigurisë ne botë.

https://www.facebook.com/RamushHaradinajOfficial/
(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora