E marte, 18.06.2024, 10:16 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Xhavit Dalloshi: Demantim

E shtune, 20.07.2019, 09:37 AM


Demantim :

Pas shume kerkesave te shume Intelektualeve per hire te vertetes une u detyrova qe te leshoje kete Demantim :

Une Prof.Xhavit Dalloshi demantoj deklaratat e ish Ambasadorit ne Austri ,Australi Sabri Kiçmari i cili genjene opinionin dhe qytetaret ,mediat elektronike, tv dhe jo elektronike se ai paska Organizua takimet me Bundestagun Gjerman dhe Politikane tjerë gjate kohës se luftës se UÇK-së.

Njoftoi mediat dhe qytetaret e Kosoves se te gjitha takimet me Bundestagun landatagun Gjermane Partit Politike Gjermane i kam Organizua une Prof.Xhavit Dalloshi  me shoke  deri  ne perfundim te Luftes se shenjet te

UÇK-së.Zoteri Sabri Kiçmarin e kam ftua ne disa takime po edhe shoket tjere te LPK së   shokun Rexh Iberdemaj ish te ndjerin Fehmi Lladrovci Shukri Klinakun  Nebi Fazliun e LKÇK  dhe shoke tjerë .

Me 1996  une kam qene iniciatorë qe ish shoku im i Partis ne landtagun Gjerman Xhemajl Karsli te vizitoi Kosoven dhe Partit politike ne Ks ku kam kërkuar qe ai te takohet edhe me te ndjerin Ukshin Hotin ne burgun e Nishit .Me vjene keqe qe shoku Sabri Kiçmari gënjejnë mediat, tv dhe meritat e huaja ja atribone vetvetes ,kjo tregone se qëllimi i disa individëve ka qene pushteti ,interesat personale karieriste. kurse per ne disa qëllimi ka qene Çlirimi i atdheut .Keto dëshmi hudhin poshtë deklaratat e Sabri Kiçmari.Duhet cekur se ne disa shoke qe kontribuam me se shumti per UÇK-në u injoruam dhe u harruam pas lufte  nga njerëz te tille karieriste qe luftën e UÇk-së e shfrytëzuan per interesa personale karieriste .

Me Nderime

Prof.Xhavit Dalloshi

Ish anetar i Partise se te Gjelberve Gjermane

Kryetare i Kryesise se këshillit te Fondit Vend. Therret per Rrethet Borken Bocholt Wesel Dinslaken etj.

Qe nga viti 2002 Anetar i Partise CDU .(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora