E premte, 22.09.2023, 11:03 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Fritz Radovani: Fatjon Jaha, jeni ‘përvetësues’ apo ‘dishka’ ma tepër?!

E shtune, 04.05.2019, 11:12 AM


Pergatitë nga Autori i shkrimit Fritz RADOVANI:

FATJON  JAHA

JENI “PERVETSUES”

APO “DISHKA” MA TEPER…?!

FATJON JAHA ! EMEN I PANJOHUN FARE PER MUE !!

Sigurisht edhe i paisun me cilsi të një “shqiptari” tipik i Shekullit XXI…

Tek shkrimi im i pervetsuem prej tij, ai fatmirsisht nuk ka ba asnjë ndryshim tue fillue nga Titulli: “AUSTRO – HUNGARIA DHE  “MOSMIRNJOHJA” SHQIPTARE !

https://albemigrant2011.wordpress.com/2019/04/21/fatjon-jaha-austro-hungaria-dhe-mosmirnjohja-shqiptare/

EuroEmigant e botoi me 21/04/2019

Fatjon Jaha: AUSTRO – HUNGARIA DHE “MOSMIRNJOHJA” SHQIPTARE !...

?Origjinali i materialit asht tek VOAL, botue me 05.03. 2013...

AUSTRO – HUNGARIA DHE 'MOSMIRNJOHJA' SHQIPTARE!
KLERIKËT E LARTË KATOLIKË TË SHKOLLUAR NË AUSTRI DHE TË SHFAROSUR NGA GJENOCIDI KOMUNIST
Nga FRITZ RADOVANI

E Premte, 05.03.2013, 02:08pm (GMT+1)

Vienë...
http://www.voal-online.ch/index.php?mod=article&cat=INTERVIST%C3%8BPRESS&article=33003

?Shenim nga F.Radovani: Kenja ime në Australi, tregon se jam këtu!

Melbourne, 27 Prill 2019.(Vota: 2 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora