E merkure, 04.10.2023, 03:31 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Saimir Lolja: Për 28 Nëntorin, Ditën e Shpalljes së Pavarësisë Shqiptare

E hene, 11.11.2019, 07:11 PM


Saimir Lolja:

Për 28 Nëndorin, Ditën e Shpalljes së Pavarësisë Shqiptare

For the 28th Day of November, the Declaration Day of the Albanian Independence

Në përkujtim të shqiptarëve të rënë e të plagosur ndër luftra, luftëtarë dhe qytetarë.

Remembering Albanians fallen and wounded at wars, both soldiers and civilians.

Në përkujtim të shqiptarëve që e kanë pësuar pse kanë qenë shqiptarë.

Remembering Albanians that have suffered because were Albanians.

Në nderim të rënëve për Shqiptari.

Honoring those fallen for Albanianism.

Të tjerë e presin ta marrin këtë përkujtim.

Others are waiting to receive this message.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora