E hene, 04.12.2023, 01:01 PM (GMT)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Në ç'mjegull këni rënë

E hene, 02.10.2017, 07:01 PM


Jusuf Zenunaj

 

NË Ç' MJEGULL KENI RËNË

 

Ka kohë që Hanko Halla ,

s'nxori dot një fjalë,

ndoshta me shëndetin

s'i shkon puna mbarë.

Po heshtja e turkoshakëve

nuk e lë rehat,

mëngjesin e sotëm

halla foli prapë.

Ju, vëllezërit e Erdoganit

Tërnavë e Krasniq

me shërbtorët e tjerë,

që ngrehni faltore,

kundër vëllait turk

asnjë fjalë nuk folet.

"Kosova nuk është shtet,

Kosova është Turqi",

kështu tha ai.

Heshti presideti bashkë me qeveri,

në ç'mjegull këni rënë

as dreqi s'e di....

J.Z. 30 shtator 2017(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora