E hene, 26.02.2024, 07:01 PM (GMT)

Kulturë

Ilir Muharremi: Botë e tmerrshme

E hene, 02.01.2017, 09:41 AM


Ilir Muharremi

 

Botë e tmerrshme

 

Jetoj tmerrësisht në këtë botë

Plot vrasje gënjeshtra

Fitimtari shkel mbi viktimat

Pasurohet ushqen lukthin me kufoma

Jetojmë dhe e dimë

 

Fëmijët lindin

Rritën bëhen vrasës

Prenë koka

Trashëgojnë këtë

Në kulmin e lirisë së tyre

Ata lindin si vrasës

 

Vetë bota është vrasëse

Lind përdhunues

Bëjnë seks dhunshëm

Epshi e kërkon vepron Idi

Bravo fitore njerëzore

 

Nuk dallojmë me kafshët

Jemi më të këqij

Janë më të mirë

Kanë luftë ekzistenscësh

 

E zhytur në gjak pushteti

Mashtrimet janë kudo

Derisa arrihet qëllimi

Vret edhe valluan

Kafsha nuk e bënë këtë

 

Jetojmë në botë të egërsuar

Plot raki dehje

Trashëgim Dionisian i dehjes

Nuk ndërrohet asgjë

 

Fëmija lind

Qan luanë

Ndjenë kënaqësi për nënë

Kërkon seks me të

Gjen dashurinë e njëjtë

Ngjashmëri me të

Rritët në fund vret

 

Bota mbushet me kreomaturiume

Vrasje Hitleriane

Disfatën e parasheh(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora