E shtune, 30.09.2023, 11:26 PM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Liber i rralle per Gjergj Kastriotin

E shtune, 19.11.2016, 06:51 PM


Gjon Keka: Gjendet nje liber i rralle per Gjergj Kastriotin

Gjithnje gezohem kur gjej dicka te re, sidomos per historine, jeten dhe vepren e Gjergj Kastriotit, ky liber qe gjeta sot mbi kthimin dhe triumfet e Gjergj Kastriotit ne mbreterine e tij dhe atdheun e tij,eshte vlere e shtuar ne bibliografine Kastriotiane.

Libri eshte shkruar ne gjuhen latine ,botuar ne Grac ne vitin 1718 nga profesor Michaelem Talheimb,dhe eshte ndertuar per shfaqje skenike.

Ketu po e paraqes per here te pare.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora