E hene, 22.07.2024, 03:01 AM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Dekorata e tituj nderi

E diele, 23.10.2016, 10:07 AM


Jusuf Zenunaj

 

DEKORATA E TITUJ NDERI

 

Tek shqiptarët na u rrit tefteri

dekorata e tituj nderi,

si n'Tiranë ashtu n' Prishtinë,

as n' Tetovë mbrapa nuk rrinë,

atdheut tonë faqen ia nxinë,

ngrisni n'qiell njëri-tjetrin

me marritë që s'ua lanë deti,

në to u zhyt dhe presidenti,

pa zbardhë dita e ngrys nata

shpërndan tituj e dekorata,

sikur t'ishin çokollata.

Ç' bëre kështu president Nishani ?

Kêshtu t'u rritka n'atdhe nami......

J.Z. , më 23 tetor 2016(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora