E enjte, 05.10.2023, 01:14 AM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Perfaqesues te shtetit te arberit tek Papa

E merkure, 16.03.2016, 08:00 PM


Perfaqesues te shtetit te arberit tek Papa Kaliksti III

Papa Kaliksti III duke prit perfaqesues te shtetit te arberit,respektivisht te derguarit e Gjergj Kastriotit,

nga kronikat e vitit 1543.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora