E diele, 14.04.2024, 07:19 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Agim Gashi: Kërcënimet e xhihadistëve islamikë

E premte, 23.01.2015, 08:23 PM


JA KERCNIMET E XHIHADISTËVE SHQIPTAR MIDIS KOSOVE

A është Kosova çerdhe e xhihadit?

NGA AGIM GASHI

Pa kurrfarë frike, pa i bë asgjë askujt, pa e njohur fare, nga njëfar xhihadisti Fatos Nimani, dhe grupit të tij terrorist, kenkesha zgjedhur me më vra .

Ky far Fatos Nimani, kenka terrorist misdis Kosoves, por as policia e as shteti i Kosoves nuk e paskan parë. Pa e njoftë e pa kurr, vetëm që kamë mendimet e mia personale, vetëm pse jamë kunder terrorizmit, vrasjeve dhe dua Kosovë shqiptare, ata duan me më vra. Paska armë, minahedhsa, ushtri të veten në Fushë Kosovë e Prishtinë, dhe po dojka mue dhe miqët e mi të na likuidojnë.

Fatos Nimani na qenka trim, dhe jo vetëm trim.Ky po e rregullojka ligjin, spo guxojka kush me i bë zë dhe po e vritka kend po dojka.

Dhe ne duam me ba shtet. Shtet me ba me kriminela, terrorista e vrasës të xhihadit. Para syve armatosen njerzia, mbushen xhamiat me mjekrrosha, djel me tru shpërlarë nga hoxhollaret e paguar prej Serbisë, Rusisë e grupeve terroriste që veten e quajnë islamiste, dhe shteti flen me veshët n´lesh.

Dhe, ja çka shkruajti Fatos Namani:

“Fatos Nimani

agim gashi une jam nje djal llapjan dhe musliman veq kurre mos te pafsha ne kosove se pa ti qi krejt qka i ki sko me lan more bir shkine betohem ne zot pa ti shkerdhy me 7 plumba bir goje ska me lan rrno edhe naj dite deri ntakim oj shkinulk“

Pasi ja pash foton, i thash ik e laju njëherë se muslimani e mban veten paster, nuk kercnon, nuk vret...dhe ai prap u pergjegj:

„ta qifsha nanen edhe krejt qka i kio gjalle

e une i mbaj fjalet

jam la kur tta kam qij mamin

e ko mu la prap

hajt ti se shpejt ko met ardhe dakiki i cofes tane kurvo

hajte se pa ti qi krejt qka i ki ska me lan oj kurv

ani rrospo deri ntakimin tone rrno pi sa tmujshe kurvo”

Dhe deri ku ka ardhë shteti demokratik i Kosoves. Ku na sollen harambashat e karaxhozet e atdheut.Shkatrruan çdo gjë kombëtare, njerzore e humane. Mos me guxue njeriu prej injorantëve, analfabetëve, banditëve, as të flas e as të shkruaj. Polici e korruptzuar, shtet i korruptuar, ligje të korruptuara, dhe pse bandat nuk e marrin ligjin dhe shtetin në duart e tyre?

Posa e përfundoi ky Fatos Namani, ia behu xhihadisti tjeter Halil Ademi. Ja se çka tha ky xhihadist-terrorist i Kosovës që numrohen me shumicë:

“Halil Ademi

A pa ta qi at rod ne pidh nonens isisi mos e lasht”

Unë i thash s do të lajmëroj në polici. Dhe ja se si u përgjegj ky xhihadist të cilët sëbashku shkruanin me xhihadistin tjeter plangëshitur:

“Halil Ademi

Ah nanes ty edhe policin edhe  shtetin edhe kejt me ren ti qifshaaaaaa hup hup mut mut ruju po te tham mos qit ksij se e mo se kejt koqet me sharr ti rruj edhe jo veq ty po edhe mat miren ne shpi qe eki”

Theksoj se perms postes elektronike, e kamë njoftuar për shumë raste policinë e Kosoves, por asnjëherë asnjë përgjigje nuk e mora. Kercnimet vazhdojnë, sharjet dhe fyerjet me gjithë denigrimet nuk ndalen, dhe ne do ta bëjmë shtetin me kësi sorte njerzish. Asgjë nuk dallojnë as shumica e pushtetarëve nga këta xhihadistë. Edhe ata vodhen popullin e shtetin, vranë e kercnuen, dhunuan e shantazhuan. Athua nuk janë të njejtë? Ndoshta mund ta kenë një dallim të vetëm, se xhihadistët duan ta bëjnë Kalifat edhe Kosoven, ndersa pushtetarët ta mbajnë situaten në këtë gjendje, për ta vjedhë e plaçkitë sa më lirshëm.

Kujdes o populli im, kujdes ju polic që keni mbetë të paster, kujdes ju deputet të paster, kujdes oj rini e paster, jeten dhe shtetin e kemi të rrezikuar.Spo më dhimbset jeta mua, sepse një jetë luftova për liri të atdheut duke derdhur gjak, djersë e mund, por më dhimbset populli, atdheu, ardhmëria...Do të jemë i lumtur të vdes në mbrojtjen e mirëqenjes kombëtare.

Nuk u dorzova para falanges serbe, në burgjet dhe kazamatet serbo-komuniste, as kur plumbat ma qëlluan trupin ( e them për heren e parë), as kur vranë njomzakun tim, as kur e mbarë familja dergjej në burgjet serbe. Nuk u dorzova as pas luftes kur nuk na dhanë asnjë tjegull për shtëpinë e djegur nga serbet, sepse i këndoj Ibrahim Rugoves, nuk u dorzova as kur më futen në listat e likuidimit, as kur vllaun tim e therren 13 herë me thika dhe kur na i çmendëshin edhe fëmijët me kërcnime. Sdo të dorzohem as tani.

Nuk e urrej askend, nuk mbaj armiqësi me askend, por kur është në pyetje qështja e atdheut, nuk i friksohem askujt. Unë di ta dua atdheun tim dhe e di që atdheu edhe të vret.

Më nuk ka me pritë. Ose syçeltësi për ardhmëri, ose do të na marrin prap serbet, xhihadistët, turqit bashkë me dreqnit e t´bijtë tradhëtar të atdheut.

Rroftë populli shqiptar dhe atdheu ynë i Dardanisë dhe Skënderbeut!

23.01.2015

Düren(Vota: 5 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora