E merkure, 22.05.2024, 12:40 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Njoftim nga Shoqata Kulturore Kadri Zeka

E marte, 13.01.2015, 07:13 PM


Të nderuar qytetarë, të komunitetit  shqiptar , të nderuar mërgimtarë , intelektual ,  krijues ,dhe artdashës   të kulturës dhe artit shqiptare, po edhe të vlerave tona,  me vendbanim dhe punë të përkohshme në RF të Gjermanisë gjegjësisht në Republikën e Baden-Würtebergu,  ju bëjmë thirrje  një zëri     t'i bashkëngjitni  thirrjes tonë për këtë takim  sa madhështor po   edhe kombëtar me sa vijon:

 

Njofton Asllan Dibrani për "Shoqatën Kulturore Shqiptare" në Nürtingen(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora