E marte, 21.05.2024, 11:41 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Vritet një komandant kosovar i ISIS-it

E hene, 08.12.2014, 08:36 PM


Një nga komandantët kryesorë të ISISit në Irak është vrarë sot kur autokolona e tij u hodh në erë pasi shkeli mbi disa bomba të vendosura përgjatë rrugës kryesore. Ai quhet Abu Abdullah Kosovoi, një shqiptaro-mysliman nga Kosova. Ngjarja ndodhi 3 km larg qytetit Tal Afar.

Burimet mediatike shprehen se sulmi u krye nga anëtarë të Brigatave të Mosulit - një grup lokal që lufton kundër ISISit.

Burimi: ISIS frontline commander killed in roadside bomb attack(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora