E premte, 24.05.2024, 11:46 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Ja çfarë thotë Blerim Latifi për tentim sulmin

E diele, 18.01.2015, 07:33 PM


Ja çfarë thotë Blerim Latifi për tentim sulmin ndaj tij

Këshilltari i kreut të Kuvendit dhe filozofi, Blerim Latifi sonte i është shmangur një sulmi fizik nga dy persona.

Ai rreth orës 18:40 ka shkruar në njerën nga banatoret afër objektit të vjetër të Komunës së Prishtinës për të marrë ilaçe, derisa ka vërejtur se po përcillet nga dy persona.

Latifi ka rrëfyer për Indeksonline ngjarjen.

“Rreth orës 6.30-6.40, dola për t’ia blerë vajzës një sirup dhe duke shkuar në barnatore i vërejta dy persona që rrishin në distance rreth pesë metra njëri prej tjetrit. Ata ecnin paralelisht. Njëri nga ata shikonte përreth, kurse tjetri mu vërsul pas dhe në një moment më tha ‘nalu qaty pak’”, ka treguar Latifi.

Ai tutje ka treguar se në atë moment ka arritur të shmanget duke u futur në një turmë njerëzish të cilët qëlluan aty.

“Të dy personat mbanin kapuçë në kokë dhe ishin me mjekërra… Unë që nga viti 2011 vazhdimisht marrë fyrje, kërcënime të ndryshme, mirëpo kjo që me ndodhi sonte ishte diçka tjetër… Ndjenjë e rëndë”, ka thënë ai.

I pyetur nëse dyshon në dikë, Latifi nuk ka dashur të flasë, pasi që tashmë do të jap deklaratë në polici për rastin.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora