E merkure, 19.06.2024, 06:35 PM (GMT+1)

Ja çfarë thotë Blerim Latifi për tentim sulmin

Këshilltari i kreut të Kuvendit dhe filozofi, Blerim Latifi sonte i është shmangur një sulmi fizik nga dy persona.Ai rreth orës 18:40 ka shkruar në njerën nga banatoret afër objektit të vjetër të Komunës së Prishtinës...

Faton Abdullahu: Komunitet i ri mysliman?

Xhamia duhet ta ketë kupolën të bardhë, e cila duhet të simbolizojë plisin shqiptar, dhe ezani duhet të thirret vetëm në gjuhën shqipe. Në xhami duhet të shkruhen citate nga Kanuni i Lekë Dukagjinit. Në muret dhe hapësirat e xhamive...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora