E shtune, 30.09.2023, 11:32 PM (GMT+1)

Kulturë

Kalaja: Imamët radikalë përçarës dhe antikombëtarë!

E diele, 07.12.2014, 05:34 PM


Imamët radikalë përçarës dhe antikombëtarë!

Nga Rrezart Kalaja

Poemë për radikalizmin  fetarë  në Kosovë qe  ne shume  fusha  i krijuan   barriera  kombit tonë. Me veprimet  e tyre zbriten imazhin ndërkombëtar të kombit shqiptar. Këto  forca  nuk njohin   shtetin tonë as gjuhën, por as gjenezën tonë   si komb me gjuhë, kulturë dhe  muzikë  autoktone!!!'???...:


Naim Ternava një  djalë  dai

Abil Veseli për shqiptar s'donë me ndi

Agim Bekiri  mik   me shkini

Ahmed Kalaja mashtrues zi e ma zi

Arber Berisha tradhton babë nënë e miqësi

Alaudin Abazi  s'ka fe as  njerëzi

Bedri Lika  ju kanë nda farë e fisëri

Bashkim Aliu  idiot  fanatik   me  poshtërsi

Bekir Halimi nga frika   shkon në xhami

Behar Mjekiqi spiun  shkruan hajmali

Behxhet Behrami  abuzues e dilingji

Bexhet Dernjani  është ma pis se  te gjithë ne këtë lini

Bledar Haxhiu  manipulues në këtë nahi

Dhulkarnejn Ramadani kokën e madhe si kali këndon lahi

Ebu Bekr Ruli as qyrrat s'dinë t'i fshij ka ndërruar emër e fisni

Enes Goga  magjup hashkali

Enis Rama  shet bythën si  mercenar me tradhti

Ekrem Avdiu te gjithë arabet , turqit në byth i lëpi

Eroll Nesimi ndër të gjithë ,m ai ligu

Fatmir Latifi PDK-në  në krye e qiti ,Mitrovicën e fiku

Fatmir Zaimi kriminel  i madh  në hajni

Fadil Sogojeva kërkon shami  e robëri

vajzat e reja në ferexhe me i shti

Fadil Musliu  gjakun shqiptarëve donë me iu pi

Ferid Piku  nuk din çka është njerëzi as burrëri

Ferid Selimi ka bërë namin  korit gra në fqinjësi

Gezim Karaj s'ju lenë  grave vend  deri në pleqëri

Hadith Miftari një majmun si sheherli

Halil Avdulli  kokë budallai e xhelati

Ibrahim Sherifi  i donë  grat nga kalafati

Irfan Jahiu nxit të rinjtë për Siri

Irfan Salihu  dashuron gra me  72 hyri

donë me i pas te gjitha nën një shtëpi

një nga një me i nerzy, shamitë  n'koka  me ju vu

Imbërja Hajrullahu  flet arabisht e s'dinë çka thotë

Ismail Bardhoshi i donë turqit  kokë kodoshi

Jusuf Hajrullahu  del në lamë  si shejtan

i rren  shqiptaret me u shkolluar është haram

Jusuf Jakupi  thotë me u martuar me vajza të motrave

Lulzim Susuri miraton martese me vajza xhaxhai

Llokman Hoxha  han e pinë  pa punuar

Llukman Neziri  prpogandon islamizmin  pa pushuar

Mazllam Mazllami ndër imamët ma dejuzi

Metush Memedi  shitet për burrë e  s'është as kushi

Muhamed Dëmaku mashtron  njerëzit e s'ju jep hakun

Muhamed Fazliu s'ka burrni  të gruaja  e përdor dajakun

Muharem Ismaili  kokëtrashë e  sharlatan

Mustafa Terniqi nga të gjithë burrat  masë hiqi

Nexhat Ceka   tinëzak si sheh këmbët si iriqit

Omer Bajrami thotë me u martuar me farë e fisin

Omer Berisha pinë rakinë me meze derri

është mysliman dh është ma së sherri

Omer Zaimi  otoman emrin, e ka kokën ja kane shpërla

Othman Agolli  nga osmanlinjtë emrin e  ka marrë

Remzi Isaku  mos mbet edhe një për farë

Rexhep Memishi nuk punon   dhe jeton  si pasha  me fukara

merr pare nga kurbana duke thirrë selava

Sabahudin Selimi  si Rexhepi e Memishi

Sabit Gashi punon e vepron duke mashtruar

Sadat Rrustemi donë para pa punuar

Sadullah Bajrami xhihadist  vdes për Arabi

Sedat Islami lufton kundër Shqipërisë  për fe

Salih Ibrahimi iftirgji  e   dilingji  këndon për Arabi

Senad Ramadani spiun rrenës  me xhandarmeri

Shefqet Krasniqi varrin Shqipërisë ia mihi

me islamizëm e terrorizëm pa kufi e futen në birucë

si armik me shqiptare tu iu fut sa ma thellë në zuzë

Sulejman Osmani Kosovën e shet  për osmanët e rinj

Shukri Aliu mjekër  cjap e mendje  kali

Vehbi Shatri  s'është ma i mirë as ky  se  Karamani

Talha Kurtishi   tan katundi  e kanë  larguar për iftiregji

Ulvi Fejzullahu kështu këtyre ju ka shkruar allahi

Zekerija Bajrami rrenë  në xhami si imami

Zekerija Rushani ky tjetri ma hajvani

Zekerija Qazimi e ka bërë imam Shimi

Zeki Çerkezi ndër imamët masë hiqi!

Keta imamët  kokë e tru

i kane shpërlarë  me kuranë e  duke u betuar

Shqipëri e Kosovë  kemi me i rrezuar

Fe e  atdhe kanë  islamin

Gjuhë  e flamur kanë sheriatin.(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora