E enjte, 07.12.2023, 12:36 PM (GMT)

Kulturë

Rrustem Geci - Flamur shqiptar

E marte, 25.11.2014, 07:07 PM


Rrustem Geci

 

FLAMUR SHQIPTAR

 

Shqipëri e gjitha kohërave

bijë e bir e ke Kosovën

bijë e bir e ke Shqipërinë

bijë e bir e ke Çamërinë

 

Jem një Komb, një Flamur

Një e folur, një e shkruar

Dje dhe sot, sot dhe nesër

Jem shqiptar përgjithmon

 

I nderuar flamur kombëtar

këngës tënde i betohemi

i lavdishëm nëpër beteja

i lavdishëm dhe në fitore

 

O flamur, flamur shqiptar

trojeve të shqipes je i parë

tokë e qiell i kam me gjak

në Preshevë dhe nëTetovë

 

Jem një Komb, një Flamur

një e folur, një e shkruar

vetja jam edhe në Shkup

dje e sot dhe përgjithmon

 

Çamëri, o tokë Shqiptare

Je e bimur o shpirt ku je

Dje e sot, dhe përgjithmon

Jem një komb, një flamur!..(Vota: 15 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora