E merkure, 21.02.2024, 03:30 PM (GMT)

Kulturë

Gjon Keka: Simboli i shtetit të Arberit

E diele, 23.11.2014, 04:54 PM


Gjon Keka: Simboli i shtetit te Arberit ne kohen e Skenderbeut

Ja edhe nje simbol i shtetit te Arberit ne kohen e Gjergj Kastriotit Skenderbeut, nga kronikat historike te vitit 1770. Sic shihet ne Figuren 20 dhe teksti poashtu.

(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora