E shtune, 23.09.2023, 10:08 PM (GMT+1)

Përjetësi » Lushaj

Zeqir Lushaj: Bashkë me Gjergjin...

E hene, 21.04.2014, 08:02 PM


BASHKË ME GJERGJIN…

-Fletë Ditari, NJ, 19 Prill 2014-

Nga  Zeqir Lushaj

Te Ura e XH. Uashingtonit NJ & NY.  (Foto: Ejona Vatoci-Nela)

 

Në prag të kthimit

Per Shqipëri, e desha një foto

Me emrin e Tij.

 

…!

A thue ka menduar

Nipi i Pejës,

Uashingtoni shqiptar,

 

Se mbas dy shekujsh

(Me mua në foto)

Në Arbëri ka me ardhë?

./.

-Botohet per herë të parë në ZSh, 21 Prill 2014-(Vota: 71 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora