E marte, 28.05.2024, 07:46 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Lekë Mrijaj: Nue Oroshi - Sekretar i Përgjithshëm

E merkure, 19.06.2013, 07:44 PM


Lajmi i fundit:

z.Nue Oroshi u zgjodh Sekretar i Pergjithshem i Kuvendit për Qytetin e Kielit-Gjermani

Nga: Lekë Mrijaj

Të enjtën e kaluar me 13.Qershor.2013,  ne nje mbledhje te pergjithshme të Asamblesë se qytetit te Kielit ne menyrë demokratike me shumicë votash u zgjodh kryesia e pergjithshme per ta drejtuar kuvendin njiherit për Sekretar të pergjithshëm u zgjodh Deputeti i CDU-së per qytetin e Kielit politologu, publicisti, analisti, historiani…Shqiptar nga Dardania e Shqipërisë Etnike  Mr.Nue Oroshi veprimtar i pergjithshem i kauzes sonë Kombetare qe vepron edhe ne Botën Demokratike-Qytetin e Kielit, Gjermani

Republika e Schleswig-Holsteinit shtrihet në veri të Gjermanisë,  ku jetojnë 2.8 milion banorë,  Kryeqyteti i kësaj Republike është po qyteti i Kielit,  i cili ka 242.041 banorë,  dhe hyn në mesin e 30 qyteteve më të mëdha të Gjermanisë.

Shumë urime dhe plotë suksese i nderuari Sekretar i Kuvendit te Kielit z.Nue Oroshi ju krenaria jonë kombetare me vlera të pergjithshme te cilet renditeni me figurat me te mëdha Shqiptare ne Botën Demokratike.

Gëzuar…Suksese…z.Sekretar Mr.Nue Oroshi,  punë të mbarë ne vizionin tuaj me vlera te pergjithshme:Demokratike, Njerëzore...(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora