E diele, 21.07.2024, 12:05 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Njoftim për organizim sportiv në Zvicër

E merkure, 15.05.2013, 06:02 PM


DREJTIMI PËR AKTIVITETET SPORTIVE

NJOFTON PËR ORGANIZIMIN GARUES SPORTIV TOP KËMBE  PËR MOSHATARËT 8-13 VJEç QË DO TË MBAHET MË 16 QERSHOR 2013 NË FUSHËN SPORTIVE NË DERENDINGEN-SOLOTHURNO

 

                     Për dërgimi e të dhëna për secilin ekip, për pjesëmarrje në takimin garues sportiv: TOP KËMBE, për moshatarët  prej 8 – 13 vjeç, që do të mbahet  më 16 qershor 2013, në ora 9:30

 

 Adresa e fushës sportive: Sportstrasse 8    4552 Derendingen / SO  

Organizimi i garave sportive bëhet në bashkëpunim mes: BISHZ ME KLUBIN TOP KËMBE “ILIRIA” NË SOLOTHURN DHE LAPSH” NAIM FRASHËRI” NË SOLOTHURN-ZVICËR.

                                     

Emri i  ekipit:  Emri  e mbiemri i ushtruesit :   E-mail adresa dhe ……………………….tele:                                             

Nr.

Emri e mbiemri i lojtarit

Datëlindja

Adresa

Luan për KTK

1.

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

6.

 

 

 

 

7.

 

 

 

 

Data e dorëzomit të regjistrit :………          afati i fundit është 10 qershor 2013. Pas kësaj date s`pranohen të dhënat

Ushtruesit:

Me rëndësi:

Ju lutem tabelën e plotësoni  me të gjitha të dhënat e kërkuara.

Regjistrin me të dhënat e lojtarëve, të plotësuar e dërgoni në adresën e kryetarit Abas Fejzullahi,  dhe përgjegjësit për sportë z.Agim Gërbavcit, deri më 10 qershor  2013.

Të dhënatë  kërkohën për t`i bërë me kohë përgatitjet  për takim dhe orarin  e lojrave përgjegjësi për sport z.Agim Gërbavci.

 

Më12 qershor 2013 përgatitet orari i zhvillimit të lojërave sipas ekipeve të paraqitura deri më 10 qershor 2013.

 

Të dhëna plotësuese me rëndësi për ushtruesin e secilit ekip pjesëmarrës:

 

·         Ushtruesi është përgjegjës për zbatimin e rregullave në vijim:

·         Ardhja me kohë në vendin ku do të zhvillohet takimi garues.

·         Mosha e pjesëmarrësve të jetë  8-13 vjeç ( MBI MOSHËN E CAKTUAR SPRANOHEN PËR PJESËMARRËJE NË GARA)

·         Ekipi në ditën e takimit duhet të jet i gatshëm, së paku 30 minuta  para se të filloj loja e parë.

·         Ushtruesi para se të filloj ndeshja garuese duhet dorëzuar arkëtarit shumën prej 10 Fr për secilin lojtar.

·         Shuma e mjeteve për një ekip pjesëmarrës është 70 Fr.Me këto mbulohen shpenzimet e organizimi, pagesa e medaleve dhe…

·         Ushtruesi është përgjegjës për ekipin dhe lojtarët pjesëmarrës për lojë të pastër sportive.

 

 

Për bashkëpunim dhe përgjegje me kohë sipas kërkesave të sipërshënuara, u jemi mirënjohës dhe ju falënderojmë sinqerisht.

 

Me nderime

Abas Fejzullahi, kryetar                                                          Agim Gërbavci, përgjegjës për sport

E-Mail:afejzullahi@yahoo.com , abas_fejzullahi@hotmail.com      E-maili   agimgerbavci@msn.com        

 Tel:078 718 76 45                                                                                Tel: 077 4148 392          

                                               

 

 

PLOTËSONI TË DHËNAT E KËRKUARA DHE DËRGONI DERI MË 10 QERSHOR 2013

Description: Takimi garues sportiv dhe  FamiljarDescription: SCBW0008Description: SCCL0181Description: 19_0Description: schwalbe_11975

 

1.Emri i  ekipit: …………………………………………..                                                                                                  

Emri  e mbiemri i ushtruesit :   E-mail adresadhe ……………………….tele:                                             

Nr.

Emri e mbiemri i lojtarit

Datëlindja

Adresa

Luan për KTK

1.

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

6.

 

 

 

 

7.

 

 

 

 

Data e dorëzomit të regjistrit :          afati i fundit është 10 qershor 2013. Pas kësaj date s`pranohen të dhënat

Ushtruesit:

 

Me rëndësi:

Ju lutem tabelën e plotësoni  me të gjitha të dhënat e kërkuara.

Regjistrin me të dhënat e lojtarëve, të plotësuar e dërgoni në adresën e kryetarit Abas Fejzullahi,  dhe përgjegjësit për sportë z.Agim Gërbavcit, deri më 10 QERSHOR  2013. dhe kopjen tjetër e sillni me vete në ditën e takimit sportiv.

Të dhëna kërkohën për t`i bërë me kohë përgatitjet  për takim dhe orarin  e lojrave përgjegjësi për sport z.Agim Gërbavci.

 

Më 12 qershor 2013 përgatitet orari i zhvillimit të lojërave sipas ekipeve të paraqitura deri më 10 qershor 2013.

 

Të dhëna plotësuese me rëndësi për ushtruesin e secilit ekip pjesëmarrës:

  • Ushtruesi është përgjegjës për zbatimin e rregullave në vijim:
  • Ardhja me kohë në vendin ku do të zhvillohet takimi garues.
  • Mosha e pjesëmarrësve të jetë  8-13 vjeç ( MBI MOSHËN E CAKTUAR SPRANOHEN PËR PJESËMARRËJE NË GARA)
  • Ekipi në ditën e takimit duhet të jet i gatshëm, së paku 30 minuta  para se të filloj loja e parë.
  • Ushtruesi para se të filloj ndeshja garuese duhet dorëzuar arkëtarit shumën prej 10 Fr për secilin lojtar.
  • Shuma  e mjeteve për një ekip pjeëmarrës është 70 Fr.Me këto mbulohen shpenzimet e organizimi, pagesa e medaleve …
  • Ushtruesi është përgjegjës për ekipin dhe lojtarët pjesëmarrës për lojë të pastër sportive.
  • Secili ushtrues i ekipit ditën e takimit sportiv ta sjell formularin e plotësuar me të dhënat e ekipit.

 

Për bashkëpunim dhe përgjegje me kohë sipas kërkesave të sipërshënuara, u jemi mirënjohës dhe ju falënderojmë sinqerisht.

Me respekt

 

Abas Fejzullahi, kryetar                                                          Agim Gërbavci, përgjegjës për sport

E-Mail:afejzullahi@yahoo.com , abas_fejzullahi@hotmail.com      E-maili   agimgerbavci@msn.com        

 Tel:078 718 76 45                                                                                Tel: 077 4148 392

                                                          (Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora