E enjte, 13.06.2024, 12:37 PM (GMT+1)

Shtesë » Shoqëria

Gëzim Llojdia: Miss Globe në Vlorë

E enjte, 08.11.2012, 08:11 PM


MISS GLOBE 2012 NË VLORË

NGA GËZIM LLOJDIA

Mbrijnë në Vlorë

Pjesmarrëset e Miss Globe 2012 gjenden në qytetin e Flamurit prej ditës së djeshme. Plotë sharm  44 bukuroshet rrezatuese,veshur me ngjyrat  flamurit shqiptar,xhaketa me ngjyrë të kuqe,pantallona me ngjyrë të zezë kanë vizituar në ditën e parë gjykatën e Qarkut të Vlorës, Shtëpia  e Pavarësisë në Skelë , sot muzeu  kombëtar i Pavarësisë kanë udhëtuar  në Kuzum Baba ku kanë shëtitur me kuaj e hipizmit  ndërsa janë ndaluar gjatë në mjediset e Universitetit ‘Pavarësia” Vlorë. Në këto mjedise bukuroshet nga vendet e botës kanë bërë një guitë  nëpër ambjetet mësimore universitare për tu ndalur tek salla “Aula Magna” ku ka folur organizatori Petri Bozo,organizatori i Deliart Associaton si dhe kordrnatorë dhe pedagogë të universitetit.

Miss Globe udhëtim në trojet shqiptare

Ka nisur  më 26 tetor për tu finalizuar në qytetin e Flamurit  më 10 nëntor pritet që në Shqipëri në qytetin e bukur të Vlorës spektakli i bukurisë ‘’Miss Globe 2012?’.Në fund të muajit tetor bukuroshet dhe fitueset e këtij spektakli kanë mbritur në aeroportin shqiptar të Rinasit.Garueaset më vonë kanë udhëtuar drejt një resorti turistik  që gjendej në plazhin e Durrësit ku janë strehuar në pritje për të filluar ditët e aventurës ,xhirime klipi,seanca fotografike për revistën MG 2012 dhe udhëtime drejt qyteteve shqiptare ndërkaq ato  do të mbanin veshur  kostumet kombëtare.Në 30 tetor:turi i bukurosheve  në Tiranë, fillon në orën  10:00 Largimi nga Durrësi me makina Cabriolet visit në Muzeun Kombëtar, Instituti Albanologique, Galeria e Arteve, vizitë në Ministrinë e Turizmit, Kulturës dhe Rinisë, udhëtim në bazën ajrore të FarkeS (5 km nga Tirana) fluturimi me helikopterë në malin e Dajtit, drekë në malin e Dajtit në një restorant tradicional me pamje panoramike e Tiranës dhe udhëtimin përsëri në komandën e përgjithshme  tëforcës ajrore me avion të vjetër ushtarake, si dhe  rikthim në Durrës . Vizitat në jug të rivieres shqiptare, plazhet e bukura, njerëz të ndryshëm, kulturat e ndryshme dhe përvojat e ndryshme. 9 nëntor: provë e përgjithshme në skenë me audiencën. Shpallja e tre çmimeve të dhëna gjatë udhëtimit.‘’Miss Bikini, Miss Talent dhe Miss Disco Queen’’.Të shtunën në mbrëmje në 10 nëntor spektakli fillon në pallatin e sportit “Flamurtari” i cili do të kurozojë fituesen e Mis Globe 2012.

Vendet pjesëmarrëse

Pjesmarrës në këtë event janë shtete si Angola, Bjellorusia, Bolivia, Bonaire, Bosnja & Hercegovina, Brazili, Bullgaria, Kanada, Kina, Kolumbia, Kroacia, Danimarka, Republika Domenikane, Anglia, Estonia, Finlanda, Gjermania, Greqia, Hungaria, India, Italia, Xhamajka, Kazakistani, Korea e Jugut, Letonia, Lituania, Maqedonia, Malajzia, Meksika, Mali i Zi, Nigeria, Norvegjia, Pakistani, Filipinet, Polonia, Portugalia, Romania, Rusia, Serbia, Sllovakia, Sllovenia, Afrika e Jugut, Spanja, Suedia, Tajvani, Trinidad Tabago, Turqia, Ukraina dhe Shtetet e Bashkuara, janë këto shtete të cilat do të dërgojnë bukuroshet e tyre si përfaqësuese në ‘’Miss Globe’’, që mbahet në Shqipëri (Vlorë)

Bukuroshja  shqiptare  quhet Kleoniki Delijorgji (Shqipërinë)

Mosha: 16

Ngjyra e flokeve: Light Broën

Ngjyra e syve: Kafe Hazel

Height: 174

Pesha: 53

Bust: 90

Ëaist: 62

Hip: 93

Hobbies: Surfing në internet,, vallëzimi  i kënduar, palestër

Talent: Singing

Ambicia: Për t'u bërë një person i suksesshëm në të ardhmen time

Loreta Avdyli (Kosovën).

Mosha: 18

Ngjyra e flokeve: Broën

Ngjyra e syve: Kafe

Height: 175

Pesha: 52

Bust: 88

Ëaist: 60

Hip: 89

Passion juaj: Muzika

Talent: Dancing

Ambicia: Të jete një model(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora