E hene, 15.04.2024, 01:28 AM (GMT+1)

Përjetësi » Mani

Xhelal Zejneli: Kadri Mani - i pavdekshem ne historine e kombit arbnor

E shtune, 27.10.2012, 11:30 AM


Te nderuar drejtues te Zemres Shqiptare,

Vajtja ne amshim, perkatesisht ne perjetesi e atdhetarit te flakte shqiptar - Kadri Manit, paraqet nje humbje te madhe per kombin tone. Vepra e Tij patriotike do ta beje Ate te pavdekshem ne historine e kombit arbnor. Ky martir permasash te medha tere nje jete ia perkushtoi lirise se atdheut dhe drites se kombit.

Le te prehet i qete ne gjirin e tokes ilire.

Ngushellime, drejtuesve te Zemres Shqiptare qe e njihnin me mire se cdokush. Ngushellime familjes se Tij te nderuar.(Vota: 6 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora