E merkure, 04.10.2023, 08:04 AM (GMT+1)

Kulturë

Koco Sterjo: Sy te pergjakur

E enjte, 02.02.2012, 07:12 PM


Koco Sterjo

 

SY TE PERGJAKUR

 

Me perendimin e dites ata jane,

Perpos tij eshte muzgu,

Pasketaj,si gjithnje,vjen nata

Me rason e nje murgu.

 

Kapilaret si perrenj te rrembyer,

Si te ishin prej bastardit,

Nje dite mund te vershojne

Ne retinen e bulevardit.

 

Diagnoza e syve te pergjakur

Vdekjen do te kishte sherim.

Jane prishur te gjithe laboratoret.

Mjerim,vertet,mjerim!(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora