E hene, 22.07.2024, 03:35 AM (GMT+1)

Kulturë

Daniel Gazulli: Urimi im

E shtune, 31.12.2011, 01:58 PM


URIMI IM

Për Vitin e Ri 2012 dhe për gjithmonë:

- Qetësi shpirtnore në jetën e përditëshme, por sidomos nëse do të keni ndonjëherë edhe çaste të vështira në jetë;

- Paqë me vetveten dhe me të tjerët;

- Të falnderoni Zotin për ate që keni dhe të mos kërkoni kurrë ma shumë; ajo që keni asht burimi i gëzimeve; ajo që do të lakmoni, mund të bahet burim i një jete në ankth;

- Besoni se nesër do të jeni ma mirë: asgja nuk mund të realizohet pa besim.

Juej – Daniel Gàzulli(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:

Video

Qazim Menxhiqi: Niset trimi për kurbet


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora