E shtune, 25.05.2024, 04:23 PM (GMT+1)

Kulturë

Gani Qarri: Për Pavarsinë shumë urime

E marte, 16.02.2010, 10:15 PM


Gani Qarri
Për Pavarsinë shumë urime

Për Pavarësin shumë urime, Dardani për Ty,
një Festë kishim ne Shqiptarët, tani festojmë dy
kemi 28 Nëntorin, për Kombë dhe Shqipëri
kurse 17 Shkurtin,tash për Dardani

Shumë Urime, ngado jeni or vllezër Shqiptar
Anë e kënd Shqipëris Etnike,dhe gjithë Kombit mbar
edhe Ditlindjes së vëllaut të vogël secili ti gëzohet
se kështu Festë pas Feste, Kombi ynë bashkohet

Shqipëria, Dardania, Ilirida, edhe Qamëria,
Hoti e Gruda, Plavë e Gusia,Ulqin, Tuz edhe Malësia
Bujanocë,Preshevë ,Medvegjë dhe e gjithë Shqiptaria
Vetëm kështu, Kombë i bashkuar,për të gjithë Festë ësht Pavarësia

Ndaj si Kombë i bashkuar,një Festë të Vetme do Festojmë
dhe me NJËSIMIN e trojeve tona, një Datë t`zgjedhur do caktojmë
një që të jetë për të gjithë madhe,një e Vetme dhe Historike
Dita e Shenjtë e bashkimit të të gjitha trojeve,të Shqipëris Etnike.

Gani Qarri Cyrich,17.02.2010


(Vota: 7 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora