E shtune, 25.03.2023, 11:18 AM (GMT)

Kulturë » Ypi

Edison Ypi: Anës Vjosës

E premte, 17.03.2023, 07:25 PM


Anës Vjosës

Nga Edison Ypi

Anës Vjosës buzë rrugës mes Piskovës dhe Kosinës, përmetar shtatlartë e shpatullgjërë nja 20 vjeç duke ecur me cfurk në sup.

-A ta bëj një video ?

-Pse ?

-Të bëhesh i famshëm në botë.

-Jam i famshëm në fshat.

-Të bëhesh i pasur.

-Edhe i pasur jam. Kam tokë, shtëpi të re, dy makina, traktor.

-Të marrësh nuse të bukur.

-E kam gjetur.

-Të bëhesh politikan, pushtetar, të bësh karrierë, të bëhesh miliarder, të heqësh stresin duke humbur miliona në bixhoz.

-Ik se ta ngula këtë cfurk në fyt.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora