E hene, 01.06.2020, 03:22 AM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Nëpër stuhi

E merkure, 25.03.2020, 08:44 AM


NËPËR STUHI

Në maja shpatesh

e nëpër stuhi

shtegtove herë i kërrusur,

herë në kêmbë,

popull i moçëm,

i moçëm me vdekjen në dhëmbë.

E sot, në liri,

kur vret korona,

ku është bashkimi i partivive tona ?!

J.Z. 21. MARS 2020(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora