E shtune, 04.04.2020, 04:08 AM (GMT+1)

Aktualitet

Ilmi Veliu: Ndërroi jetë Fatmira Çeliku

E marte, 30.06.2015, 09:01 PM


NDËRROI JETË FATMIRA ÇELIKU

Nga Ilmi Veliu

Në moshën 56 vjeçare ka ndërruar jetë gjuhëtarja dhe gazetarja e njohur shqiptare, Fatmira Ramadani-Çeliku, e bija e piktorit  e veteranit të arsimit shqip në Kërçovë - mësues Danit dhe bashkëshorte e poetit të famshëm kërçovarë - Kalosh Çeliku. Fatmira Çeliku, për shumë vite ishte redaktore e Programit për Fëmijë, pran televizionit shtetëror në gjuhën shqipe.

Fatmira Çeliku, jo vetëm që ishte punëtore shumë e zellshme në drejtimin e sajë profesional, por ishte edhe një person i dalluar me karakterin e saj të butë e të këndshëm. Me ikjen e Fatmirës në amshim, një zbrazëtirë shumë e madhe do të ndjehet, jo vetëm në familjen e sajë-në Kërçovë e Shkup  po edhe tek kolegët e TVM-së, por edhe te esnafi i gazetarisë shqiptare në përgjithësi.(Vota: 39 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT