E enjte, 25.02.2021, 11:05 PM (GMT)

Lajme

Tahir Shabani: Femijet tane perkahin Gjermanine

E enjte, 03.07.2014, 06:05 PM


Emocionet dhe perkrahjen e femijeve tane drejtuar nacionales se futbollit gjerman i percjellin edhe mjetet e informimit Gjerman

Nga Tahir Shabani

Femijet tane te lindur ne Gjermani perkahin dhe  urojne nacionalen Gjermane te futbollit,  duke i deshiruar asaj  suksese ne ndeshjen e radhes kunder Algjerise,e njejta gje  u dedikohet edhe nacionaleve te Zvicres dhe asaj te miqeve tane te perjeteshem SHBA ne sfidat e radhes  si  dhe suksese te metutjesheme

Urime dhe suksese te pandalura  Shkodran Mustafi,J.Löw  ,urime Gjermani vendlindja yne e dashur do te  thuanin femijet shqiptar te  lindur ne Gjermani Arbersha,Taulanta dhe Ditona,derisa Gjoni i lindur ne SHBA  do i gezohej suksesit te nacionales amerikane duke  kaluar ajo si e dyta ne grup.

Ja keta jan femiejt tane,europianet  dhe amerikanet e rinje.

Emocionet  dhe gezimin e tyre  prezentuan edhe mjetet e inormimit gjerman,pas suksesit te nacionales Gjermane ne lojen e fundit.

Urime dhe suksese DFB https://www.facebook.com/DFBTeam?fref=ts-

Gjermani-USA-ZvicerXherdan Shaqiri Xherdan Shaqiri Xherdan Shaqiri Xherdan Shaqiri Granit Gjaka ,Admir Mehmedi ,Valon Behrami Blerim Xhemalji

Ja  linku  i mjeteve te informimit gjerman

http://www.regiotrends.de/de/regiotrends-tipps/index.foto.240376.2.html(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora