E merkure, 01.04.2020, 08:35 PM (GMT+1)

Sporti » Futbolli Shqiptar

Shuhet Ardian Arra, “Maradona” shkodran

E marte, 11.10.2011, 02:34 PM


Dita e djeshme ka qenë e trishtë për Vllazninë dhe sportin shkodran në përgjithësi. Ardian Arra, ish-lojtari i njohur i kuqebluve është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeçare, pas një sëmundjeje të gjatë. Arra është një ish-futbollist i Vllaznisë i viteve ’70-’80 dhe konsiderohet si një prej lojtarëve më të talentuar që kanë mbrojtur ngjyrat e kësaj skuadre. Për teknikën e shkëlqyer dhe klasin e jashtëzakonshëm, ai njihej si “Maradona i Shkodrës”, ndërsa ka qenë një prej pikave të forta të mesfushës së Vllaznisë në fundin e viteve ’70 dhe fillimin e viteve ’80, duke ndihmuar skuadrën të fitonte disa tituj kampionë dhe Kupa Republike. Arra, i cili ka luajtur me ekipin Shpresa, ndërsa për arsye politike të sistemit komunist e kanë ndaluar që të përfaqësonte edhe Kombëtaren “A”, do të shoqërohet sot në banesën e fundit. 

 

 (Vota: 3 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT