E merkure, 28.02.2024, 04:52 PM (GMT)

Sport » Futbolli Shqiptar

Argjentina mund lehtesisht Shqiperine

E merkure, 22.06.2011, 05:54 PM


Ne miqesoren e para dy diteve Shqiperia humbi bindshem me rezultatin e thelle KATER me KURRNJE.

Ndeshja u zhvillua ne Ameriken Latine. Lojtaret tane treguan edhe nje here nje forme te ngordhur, duke mos e kaluar as mesin e fushes se kundershtarit.

Qe te jemi realiste duhet ta pranojme se Shqiperia ne asnje rast nuk mund te fitoje me nje nder kombetaret me te shquara te historise se futbollit, por ajo qe dhemb eshte mungesa e futbollisteve kryesore te kombetares sone, te cilet ne mendjet e tyre jane ‘’teper yje’’ qe te luajne per kombin e tyre ne nje ndeshje miqesore.

Futbollisti me i mire ne Bote, Leo Messi luajti dhe shenoi.

 

Dardani

 

Golat:(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora