E merkure, 07.12.2022, 01:13 PM (GMT)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Si shkruhet histori

E marte, 23.08.2011, 07:28 PM


SI SHKRUHET HISTORI

 

Unë Hanko Halla

nuk e solla

thesin me arra,

që m’u zu fryma,

në gojë më mbeti fjala;

deshta të flas

në këto vjet e mia,

për ministrin,

që erdhi nga Turqia,

të na mësojë

si shkruhet Historia…..

 

Jusuf Zenunaj, 20 gusht 2011(Vota: 10 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora