E enjte, 09.02.2023, 09:55 AM (GMT)

Shtesë » Lajme

Muslimania që zhvishet nudo për “Playboy”

E marte, 19.04.2011, 06:56 PM


Një turke është duke shkaktuar bujë në botën islamike, pasi pranoi të pozonte nudo për kopertinën e revistës për meshkuj, “Playboy”.

25-vjeçarja Sila Sahin, qytetare e Berlinit, e konsideron veten si një vajzë muslimane moderne, e cila di si të veprojë në shoqërinë multikulturore.

 

Ajo pretendon se është një besimtare e rregullt dhe shkon vazhdimisht në xhami, por prindërit dhe të afërmit e saj janë ndierë të revoltuar nga nisma e modeles.

 

”I bëra këto foto sepse më në fund dëshiroja të isha e lirë”, deklaroi Sahin. “Këto fotografi janë një çlirim për mua nga rregullat tepër rigoroze që kam zbatuar gjatë fëmijërisë sime”.

 

Sipas komenteve ironizues nëpër gazeta, ky do të ishte një çlirim i tepërt, edhe për ato vajza të rritur në një familje liberale.

 

 (Vota: 10 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora