E merkure, 06.12.2023, 07:30 AM (GMT)

Editorial » Mehmetaj

Gani Mehmetaj: Me Izraelin a me Palestinën?

E enjte, 16.11.2023, 07:57 PM


Me Izraelin a me Palestinën?

(Një grup pro-palestinez (islamik) kishte kërkuar leje nga Policia e Kosovës për protestë kundër Izraelit ditën e ndeshjes, që u hodh poshtë)

Nga Gani Mehmetaj

Izraeli e ka njohur shtetin e pavarur të Kosovës. Palestina Kosovën e konsideron pjesë të Serbisë.

Izraeli e mbështeti luftën e shqiptarëve kundër Serbisë. Palestina i mbështeti krimet e ushtrisë e të policisë serbe kundër shqiptarëve.

Hebrenjtë e Amerikës e krijuan Dardaninë. Myslimanët e Palestinës dhe të Arabisë e mbështesin Serbinë.

Jaser Arafati e ftoi kriminelin serb Miloshevic në vizitë kur ai akuzohej për krime e gjenocid ndaj shqiptarëve. Shteti hebre ia bëri me dije Miloshevicit se po e kapi do ta arrestonte.

Palestinën e përkrah Serbia, Rusia, Irani dhe Kina.

Izraelin e mbështet Evropa Perëndimore dhe ShBA-të.

Kush është me Izraelin është me Evropën Perëndimore e SHBA-të.

Kush është me Palestinën është me Serbinë, Rusinë dhe me Iranin.

Ka grupe të rrëzikshme në shtetin tonë të ri.(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora