E diele, 25.02.2024, 10:42 PM (GMT)

Vërtetësi

Kastriot Dervishi: "Peshoj 49 kilogramë"

E enjte, 01.12.2022, 05:24 PM


Sulejman Sulejmani, shqiptar nga Kosova, ardhur në Shqipëri në vitin 1957 sepse “nuk pëlqente politikën shoviniste e antimarkiste të grupit të Titos”, ishte vendosur në Seman, atje ku patia degdiste me neveri e pa respekt shqiptarët e Kosovës. Në prill 1961, shkruante ndër të tjera Kryeministrisë mbi hallin e tij:

“Jam i sëmurë, gjë që e vërtetojnë edhe dy raportet mjekësore, një nga ekipi mjekësor i Kryeministrisë dhe i dyti nga komisioni mjeko-legal Fier. Në Fermën “Çlirimi” (prej 1 gushtit 1960 e deri më sot), punoj punë fizike të rëndë (punë kanalesh). Raportet mjekësore s’më janë marrë parasysh...

Gjendja ime shëndetësore gjithnjë vjen duke u keqësuar. E vlen të përmendet se unë kam një gjatësi shtati prej 176 cm, dhe tash peshoj 49 kg”.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora